Дунав Русев и Левски играят при 0:1 в мач от 1/16-финалите

...

НА ЖИВО: Дунав Русе - Левски 0:1, гол на Рикардиньо

Дунав Русев и Левски играят при 0:1 в мач от 1/16-финалите на Sesame Купа на България. Срещата може да наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT, а от Gong.bg ще ви създадем съпричастни към конфликта, като го проследим минута по минута. В 25-ата минута Рикардиньо изведе " сините " напред.

Първата добра опция за гол се откри пред гостите. Патрик-Габриел Галчев центрира от корнер в 7-ата минута, а на далечната греда Роналдо беше оставен непокрит, само че от няколко метра не съумя да откри очертанията на вратата. Малко по-късно Даниел Николов улови слаб удар на Келиан ван дер Каап.

В 10-ата минута Илиян Стефанов пресира Георги Иванов, което разреши на Рикардиньо да овладее топката и да подаде към Роналдо в наказателното поле. Бразилецът насочи удар, който беше блокиран от Георги Вълчев. Четири минути по-късно Дарлан опита удар от далечна отдалеченост, само че не затрудни вратаря на домакините.

В 22-ата минута гостите, които през днешния ден играеха с жълти екипи, получиха право да изпълнят директен свободен удар на към 22 метра от вратата. Дарлан застана зад топката и я прати рисково около задачата.

" Сините " поведоха в 25-ата минута. Тогава Ван дер Каап изрита топката в половината на Дунав, където Георги Вълчев не работи добре и разреши на Рикардиньо да му отнеме. Бразилецът напредна, навлезе в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл матира Даниел Николов.

Дунав Русе - Левски 0:1

0:1 Рикардиньо (25)

Дунав : 33. Даниел Николов, 45. Джан Хасан, 4. Георги Иванов, 77. Георги Вълчев, 22. Стоян Предев, 8. Кристиян Господинов, 34. Олег Димитров, 10. Калин Георгиев, 9. Мирослав Будинов /к/, 7. Симеон Вешев, 23. Раел Лолала

Резерви: 69. Дамян Дамянов, 27. Иван Колев, 19. Теодор Костов, 21. Радослав Великов, 11. Денислав Минчев, 88. Димитър Тодоров, 99. Никола Тотев, 3. Милен Маринов, 18. Илия Миланов

Треньор: Мартин Ковачев

Левски: 1. Пламен Андреев, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев /к/, 9. Рикардиньо, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига

Резерви: 99. Иван Андонов, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 21. Кристиян Йовов, 77. Дейвид Михалев

Треньор: Николай Костов